Skuteczne środowisko nauczania online

  E-learnig to wyjątkowo prężnie rozwijająca się dziedzina nauczania online. Jeżeli traktowany jest on w charakterze biznesu, to co zrobić, by było to jak najlepsze i najskuteczniejsze środowisko, z którego wielu studentów będzie chciało skorzystać? Należy stworzyć taki kurs, który:

  – umożliwia nawiązanie znajomości z innymi studentami

  – ma jasno określone i precyzyjne cele, z którymi wszyscy studenci zostali szczegółowo zapoznani

  – jest zrobiony w formie atrakcyjnej pod względem wizualnym. Układ graficzny musi naukę ułatwiać, a nie utrudniać, nie być także zbyt skomplikowanym. Studenci mają różną znajomość obsługi komputera, nie każdy będzie też w stanie odtwarzać wszystkie pliki audio, video czy linki. Inaczej mówiąc: kurs musi być dopasowany do realnych możliwości każdego studenta

  – w kursie musi znaleźć się podział zadań, odpowiednio dla studentów oraz nauczycieli. Dzięki temu będą mieć oni możliwość na wyrażenie swojego zdania, znalezienie odpowiedniej motywacji oraz narzędzi koniecznych do wykonania zadania

  – środowisko nauki musi być elastyczne. Chodzi tutaj o dopasowanie do indywidualnych potrzeb, biorąc pod uwagę zainteresowania oraz priorytety.

  – istotny jest także serwis techniczny, do którego będą mogli zwrócić się wszyscy mający w danej chwili problem z platformą internetową.

  Jakie są niewątpliwe zalety wprowadzenia platformy internetowej do nauczania?

  Każdy, kto narzeka na brak możliwości ustalenia indywidualnych i elastycznych godzin zajęć będzie zachwycony możliwością korzystania z platformy. To właśnie dzięki niej czas pracy staje się tak naprawdę dowolny, dający dużą wygodę. Umożliwia to także znacznie sprawniejszą komunikację pomiędzy studentami, wymianę nie tylko poglądów, ale przede wszystkim ? materiałów do nauki. E-learning jest skonstruowany tak, by odpowiadać indywidualnym potrzebom i urozmaicić naukę poprzez zastosowania multimediów oraz atrakcyjnych prezentacji. Każdy uczy się we własnym tempie i ma tyle czasu, ile tylko potrzebuje.