Kobiece inspiracje – biznes młodej mamy

  Każda kobieta, zanim stanie się mamą, podąża inną drogą kariery. Kiedy na świecie pojawi się dziecko wszystkie kobiety łączy jeden wspólny mianownik. Ta mała istota oraz wszystko, co z nią związane staje się głównym tematem zainteresowania. Naturalną koleją rzeczy jest obracanie się w środowisku innych młodych mam, czy to wśród znajomych czy spotkanych na placu zabaw. W poniższym poradniku pragnę zaprezentować kilka inspirujących pomysłów, dzięki którym każda mama może przedsiębiorczo wykorzystać swój talent bądź pasje.

  Rękodzieło użytkowe

  Od kilku lat można zaobserwować rosnące zainteresowanie rzeczami szytymi na zamówienie. Począwszy od ciuszków, poprzez zabawki na elementach dekoracyjnych kończąc. Wiele mam objęło specjalizacje w konkretnych zamówieniach. Fan page na facebook.com jest doskonałym narzędziem nie tylko do komunikacji, ale przede wszystkim do reklamy swoich usług. Na stronie można znaleźć już zrealizowane projekty, wziąć udział w konkursach czy wysłać wiadomość do mamy szyjącej dany artykuł. Jakie artykuły można tworzyć? To zależy od wyobraźni przedsiębiorczej mamy. Wiele kobiet szyje komplety dla niemowląt i dzieci, inne rozszerzyły działalność o komplety dla dzieci i rodziców. Wiele z pań przygotowuje elementy ozdobne do pokojów dziecięcych. Zapotrzebowanie jest ogromne, więc każda kreatywna osoba znajdzie swoją niszę.

  Sklep internetowy

  Pomysłów na sklep internetowy może być wiele. Wpasowując się w najnowsze trendy warto pomyśleć o produktach związanych z ekologią np. ekologiczne produkty dla dzieci. Bardzo dobrym pomysłem może również się okazać sklep z chustami, najlepiej współistniejący z blogiem zawierającym przydatne informacje takie, jak korzyści wynikające z używania chust czy techniki wiązania. Można założyć także internetowy komis, na którym znajdą się ogłoszenia mam, które chcą sprzedać lub oddać nieprzydatne zabawki, książki, ciuszki czy meble. Można także rozwinąć pomysł wymiany artykułów. Tak działająca strona wsparta dobrym programem partnerskim na pewno poskutkuje odpowiednimi korzyściami finansowymi.

  Działalność usługowa

  Bardzo popularnym pomysłem, szczególnie w ostatnim czasie, jest przygotowywanie ciast na zamówienie. Wiele utalentowanych mam posiada także zdolności kulinarne, dzięki którym może osiągnąć całkiem dobre dochody. Także i w tym przypadku Internet okazuje się być nieoceniony. Darmową reklamę swoich usług możemy prowadzić za pośrednictwem bloga, facebooka.com lub instagram.com. Publikacja zdjęć naszych usług będzie zarówno katalogiem, jak i reklamą. Kolejny pomysł jest skierowany do kobiet, które posiadają umiejętność robienia ciekawych zdjęć. Także i w tym przypadku jest to bardzo dobry pomysł na dochodowy interes, który można połączyć z prowadzeniem bloga. Obok publikacji zdjęć i postów umieścimy informację o wykonywaniu usługi. Również w przypadku prowadzenia bloga o fotografii możemy wziąć udział w programie partnerskim oraz nawiązać kontakt z reklamodawcą zwiększając swoje dochody z prowadzonej działalności.