Grafik – praca przez internet

    Praca przez internet w wielu zawodach to czysta abstrakcja, ale wciąż w wielu przypadkach odległość nie stanowi żadnej bariery, zwłaszcza, gdy pracę wykonuje się na komputerze i można ją przesłać mailem. Taki rozwój technologii sprawił, że coraz więcej zawodów można wykonywać w trybie zdalny, przykładem będzie tutaj grafik. Niektórzy graficy pracują na podstawie umowy o pracę, dzieło, zlecenie, ale jest też wiele takich osób, które zakładają własny biznes, nie potrzebują biura, bo zlecenia wykonują online, swoje biuro mają w domu.
    Praca grafika to wiele różnych zadań, ale w czasach Internetu opiera się głównie na tworzeniu obrazków w specjalnych programach, oczywiście wiele firm zatrudnia własnego grafika, ale są to zwykle firmy marketingowe, cała reszta szuka podwykonawcy, a więc takie-biznes może okazać się naprawdę ciekawym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osoby, która ma rodzinę lub pewne ograniczenia lub mieszka daleko od miasta, a chciałaby wykonywać to, co lubi, czyli projektowanie różnych plakatów, ale także wykonywanie innych zleceń. Tak naprawdę grafik może mieć więcej pracy niż nam się wydaje, bo teraz liczy się pomysł, każdy chce mieć coś wyjątkowego, przygotowanego indywidulanie do jego potrzeb, przykładem mogą być chociażby zwykłe zaproszenia. Nie chcemy, aby były one sztampowe, nudne, wzięte z półki w sklepie, chcemy coś oryginalnego, a wykonanie takiego projektu przez grafika nie jest trudne, przy gotowych szablonach, w których zmienia się kolorystykę, ewentualnie jakieś niewielkie elementy, nie będzie to stanowiło większego problemu.
    Żeby odnieść sukces w biznesie tego typu, musimy mieć portfolio, które umieścimy na stronie internetowej. Pamiętajmy jednak, aby każde zdjęcie wstawiać z logo naszej firmy w różnych miejscach zdjęcia lub projektu, to będzie stanowiło zabezpieczenie przed cyber przestępcami, a chodzi tutaj oczywiście o to, że ludzie kradną ciekawe pomysły, nie tylko odwzorowują, bo z tym niestety musimy się liczyć, ale jeśli nie są odpowiednio zabezpieczone, to niestety często je kopiują, a przecież nie chodzi oto, aby komuś ułatwiać wykonywanie pracy. Warto też skupić się na mediach społecznościowych. Musimy też pamiętać, że pierwsze zlecenia są decydujące, jeśli wykonamy je dobrze i na czas, marketing szeptany będzie sprzyjał rozwojowi naszego biznesu, jeśli natomiast źle wykonujemy swoją pracę, ciągle będziemy musieli bić się o zlecenia, a to zabiera nam cenny czas na ich wykonanie i oczywiście bardzo zmniejsza nasze zyski.