Dzięki temu zaczniesz zarabiać na swoim blogu

  Już od pewnego czasu prowadzisz wpisy w swoim dzienniczku internetowym. Jednak zauważasz to, że nie możesz osiągnąć dzięki temu jakiegokolwiek dochodu. Czy istnieją jakieś sposoby na zarabianie przez bloga? Oczywiście, że TAK! Warto się z nimi zapoznać.

  Postaraj się na twoim blogu zamieszczać reklamy. Nie możesz być jednak nachalny. Skorzystaj z dwóch bardzo skutecznych sposobów a mianowicie Google Adsense lub AdTaily. Czy to jest skomplikowane? Oczywiście, że NIE! Wystarczy, że wkleisz na swojej stronie www odpowiedni kod źródłowy a dzięki temu będziesz mógł liczyć na banery reklamowe. Możesz liczyć na darmowe prowizje od każdego kliknięcia. Prowadząc ciekawego bloga możesz liczyć na to, że dość spora liczba Cię odwiedzających będzie zwiększać twoją kwotę.

  Jeśli masz już dość duże doświadczenie w tworzeniu ciekawych tekstów zdecyduj się na tworzenie artykułów sponsorowanych. Możesz w tym przypadku stworzyć jakiś ciekawy content dla jakiegoś ważnego wydarzenia np. zlot fanów gier czy także napisać recenzję jakiegoś produktu. To właśnie dzięki temu uzyskasz dość spory zysk.

  Możesz otworzyć do swojego bloga jakiś sklep internetowy, który będzie ściśle powiązany z twoją działalnością. O co dokładnie tutaj chodzi? Jeśli piszesz artykuły na temat zdrowego odżywiania się a także odżywek białkowych czy suplementów zdecyduj się na to aby otworzyć profesjonalny sklep z suplementacją. Mając już stałych czytelników na swoim blogu będziesz mógł liczyć na to, że tak naprawdę oni będą chcieli skorzystać również z oferty twojej sklepu internetowego.

  Staraj się odwiedzać fora tematyczne. Jeśli prowadzisz blog na temat zdrowego odżywiania to postaraj się odnaleźć forum, które tak naprawdę będzie ściśle powiązane z twoimi tematami. Na samym początku nie ,,naprzykrzaj” ludziom życia poprzez dodawanie linku do swojego bloga. Postaraj się zbudować zaufanie poprzez naturalne wpisy. Z upływem czasu pomyśl o tym aby przede wszystkim zacząć prowadzić bardziej żywe dyskusję wplatając to w zupełny platoniczny sposób adres swojego bloga.

  Postaraj się zbierać linki i nimi wymieniać. Jeśli jesteś początkującym blogerem to będziesz miał kłopot nawiązać kontakt z popularnymi copywriterami. Jednak nie musisz zaczynać od tego aby wchodzić na tak wysoki poziom. Pomyśl o tym aby wymieniać się wzajemnie linkami a to może zagwarantować obu polną korzyść.