Czym tak właściwie jest sukces kobiety?

Sukces kobiety może być rozpatrywany na wiele sposób. Część osób stwierdzi, że kobieta odnosi sukces gdy założy rodzinę, będzie miała dobrą pracę i będzie po prostu szczęśliwa. Inni twierdzą, że sukcesem kobiety jest kariera zawodowa. Możemy spotkać się także z grupą ludzi, która uważa, że sukces pani jest wtedy, gdy pokona mężczyznę w typowym dla niego zadaniu. Czym więc jest on dokładnie?
Sukces zawodowy
Kobieta, która spełnia się w pracy, pnie się po szczeblach kariery zawodowej jest szczęśliwa, gdyż osiąga wyznaczone swoje cele. Wielu może jej tego zazdrościć, inni są z niej dumni. A co ona sama o sobie mówi? Wiele kobiet cieszy się z tego, że udało im się osiągnąć to, co zamierzały. Możemy się jednak spotkać z grupą kobiet, które nie podzielają tego zdania. Uważają, że ich sukces zawodowy zamknął im szansę na szczęśliwe życie rodzinne, z dwójką dzieci i kochającym mężem u boku. Nie możemy ukrywać, że często dążenie do sukcesu jest związane z rezygnacją z innych planów, które zabierałyby za dużo czasu i energii do działania. Czy możemy w takim razie stwierdzić, że kariera zawodowa i ułożone życie na tej płaszczyźnie to sukces kobiety?
Matka, żona, przyjaciółka
Piękny dom, cudowny mąż, grzeczne i kochane dzieci. Czy to tu kryje się sukces? Kobieta spełnia swoją podstawową rolę, troszczy się i opiekuje tymi najbliższymi. Tu, tak jak w poprzednim przykładzie mamy dwie strony – tą jedną, gdzie kobieta w pełni poświęca się rodzinie aż brakuje jej czasu dla siebie, więc nie rozwija swoich pasji oraz ta, gdzie pani potrafi łączyć nieco ograniczone życie zawodowe z pracą jaką wykonuje w domu jako gospodyni. Czy możemy w tym doszukiwać się sukcesu?
Zwycięstwo nad mężczyznami
Kobiety przez wiele lat walczyły o swoje prawa oraz o równouprawnienie. Wydawać by się mogło, że osiągnęły już wszystko to, czego chciały, jednak wciąż widać, że nie zawsze kobieta jest traktowana na równi z mężczyzną. Spotkać można głosy mówiące o tym, że panie nie potrafią sobie radzić w pewnych sytuacjach i to mężczyźni są najsilniejsi. Czy sukcesem jest wygrana w tego typu batalii?
Cała prawda o sukcesie
Sukces kobiety może być rozpatrywany na wiele sposobów. Każda pani ma swoje własne aspiracje oraz potrzeby. Jeżeli uda się jej spełnić wszystkie zamierzone cele i czuje się w swoim życiu szczęśliwa, możemy mówić o jej sukcesie – niezależnie od tego na jakiej płaszczyźnie życia spełnia się najbardziej.